Často kladené otázky a odpovědi - MONIQ design

FAQ

Co je epoxidová pryskyřice?

Epoxidová pryskyřice je syntetická pryskyřice, která je pro svůj vzhled i dobré vlastnosti velmi oblíbená. Ve své původní podobě je to čirá tekutina, která se barví pomocí pigmentů nebo metalických prášků. Do pryskyřice můžete zalít i různé předměty, je zdravotně nezávadná a my ji využíváme na stoly, stolky, prkénka, podnosy, hodiny i obrazy.

Čím se zabýváte?

Vyrábíme designové výrobky z masivu a epoxidové pryskyřice, malované obrazy, epoxidové hodiny a další doplňky do bytu či domu. Můžete také využít našich řemeslných nebo designových služeb. Zaměřujeme se na celý interiér od betonových stěrek, světelných podhledů, přes akustické lamely až po designové návrhy. Nejsme jen milovníci dřeva, ale i řemeslných prací a umění, které vykouzlí s vaším interiérem zázraky. Chcete epoxidové výrobky nebo jinou naši službu přesně podle vašich představ? Zakázková výroba začíná od výběru vhodné dřeviny, přes konkrétní návrh, až po samotnou realizaci. Stačí když vyplníte nezávazný formulář nebo nám pošlete e-mail s vaší představou a my se vám obratem ozveme.

S jakým dřevem pracujete a jaké povrchové úpravy používáte?

Pracujeme s českými, zahraničními i exotickými dřevinami, které jsou vysušené v komorových sušárnách dřeva. Můžete si u nás vybrat jakoukoliv dřevinu na zakázku. Na výrobky používáme přírodní tvrdé voskové oleje Rubio Monocoat, Odie’s oil a Osmo nebo povrchové epoxidové pryskyřice, také nazývané jako Table Tops. Následně je nanesena keramická ochrana pro větší odolnost. Všechny povrchové úpravy jsou určené pro styk s potravinami.

Jaké používáte podnože ke stolům a jak si mohu vybrat?

Spolupracujeme s českou zámečnickou firmou, který nám vytváří podnože na zakázku. Následně podnože putují do lakovny, kde je naneseno práškové lakování komaxit. Můžete si vybrat z různých tvarů i barev v objednávkovém formuláři či e-mailu.

Proč výroba trvá 3-6 týdnů?

Zhotovení jednoho kusu nám zabere přibližně 3-6 týdnů, podle dostupnosti dřevin, vašeho přání či naší vytíženosti. Opracování dřeva a pouhá doba schnutí a zrání epoxidové pryskyřice je přibližně týden až dva. Následuje broušení a nanášení povrchové úpravy, která musí také zaschnout. Průběžně zasíláme informace i fotografie z celého procesu výroby. V případě, že si objednáte menší výrobek (prkénka, podnosy, hodiny a obrazy) je doba výroby kratší. Můžete se také podívat na náš e-shop na aktuálně volné produkty.

Jakou dopravu využíváte?

Snažíme se zasílat výrobky co nejdříve přes dopravní společnosti. Pokud jde o jídelní stoly, preferujeme osobní dovoz přímo k vám, kde vám stůl na místě sestavíme. V případě, že je zboží skladem, posíláme výrobky během několika dnů od vaší objednávky.

Jak si mohu vaše zboží objednat?

Máte na výběr ze dvou možností. Buď to na e-shopu, kde můžete najít již hotové výrobky k okamžitému odeslání nebo skrze objednávkový formulář na zakázku. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nám zaslat e-mail.

Jak se starat o stoly z epoxidové pryskyřice?

Nábytek z masivu a epoxidové pryskyřice doporučujeme čistit s využitím speciálních čistících prostředků na bázi vosku nebo oleje (např. Osmo čistící sprej). Přípravek naneste na hadřík z mikrovlákna a plochu jemně setřete. Nepoužívejte žádné chemické čističe, postačí vám i hadřík s vodou. Epoxidové výrobky jsou pouze interiérového charakteru, nepřenášejte je ven na přímé slunce.

Jaká je odolnost epoxidových výrobků?

Odolnost epoxidových výrobků je vysoká, nicméně je potřeba dbát na několik pravidel. UV záření může narušit barevnost výrobků, i když jsou použité UV ochrany. Doporučujeme dávat nábytek pouze do vnitřních prostor mimo přímý dosah slunečního světla. Horké předměty, pokládejte pouze na podložky z odolného materiálu, stejně jako na jiné masivní stoly či výrobky. To stejné platí pro krájení potravin nebo odkládání jiných ostrých předmětů, které mohou zanechat stopy.

Chtěl bych si od vás nechat vyrobit více produktů ve stejné barvě, je to problém?

Nic není problém, rádi vám vyrobíme celou kolekci v jedné barvě. Ať už se jedná o jídelní stůl, konferenční či kávový stolek, epoxidové hodiny, prkénka, podnosy i obrazy. Pokud si objednáte více jak 3 ks, máte u nás automaticky slevu 10 %.

Vytváříte dárkové poukazy?

Ano, vytváříme dárkové poukazy v jakékoliv hodnotě. Pouze nám napište e-mail s vaším přáním a my vám poukaz obratem vytvoříme.